شناسه : 30879
ج, 10/09/1401 - 19:22
نویسنده : استان یزد
عکس

غلامعلی دهشیری در دیدار با تعدادی از دانشجویان دستگیر شده حوادث اخیر و خانواده آنان، تصریح کرد: دستگاه قضایی استان با استفاده از رأفت اسلامی و ایجاد زمینه تخفیف مجازات و با هدف اصلاح و بازدارندگی بیشتر، فرصتی را ایجاد کرد تا دانشجویان و خانواده آنان در یک فضای معنوی و غیر قضایی بتوانند مشکلات و درخواست های خود را با مدیران ارشد قضایی استان یزد مطرح نمایند.

وی دانشجویان را امید آینده کشور دانست و گفت: برای ساختن ایرانی آباد و تضمین آینده ای روشن و تعالی بخش، باید همه ارکان کشور به ویژه ظرفیت های علمی و تحقیقاتی دانشگاهی کشور در میدان عمل قرار گیرند.

این مقام قضایی، تصریح کرد: هر کشور و حاکمیت در مقابل اخلال در نظم و آسیب به زیر ساخت های عمومی و ایجاد جو روانی آسیب رسان موضع می گیرد و برای هر یک از این اعمال خلاف قانون نیز مجازات هایی تعیین شده است، اما تلاش می شود با رأفت اسلامی، تخفیف مجازات و یا تعلیق حکم، از آثار سوء حوادث اخیر برای افراد کم تقصیر کاست.

وی ابراز داشت: حساب افرادی که معاند هستند و آگاهانه در مسیر نقشه های شوم دشمنان این سرزمین گام برداشته اند از دانشجویانی که ابراز پشیمانی کرده و اسیر جو حاکم، یا فریب فضای مجازی شدند جداست.

رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: تلاش خواهد شد ظرفیت های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی مراکز علمی و دانشجویی به میدان بیاید و در مسیر ارائه الگوهای درست در زمینه های تجربی، اجتماعی و انسانی حرکت نماید.

وی با بیان اینکه هرچه تحقیق و پژوهش پیرامون حوادث اخیر صورت گیرد، قدر مسلم ابعاد بیشتر جنگ ترکیبی روشن تر خواهد شد، افزود: شاید در مدیریت امور کشور هم مشکلاتی وجود داشته باشد که باید اصلاح شود، اما آنچه که بیشتر ماهیت حوادث اخیر را روشن می کند که موضوع "توهم توطئه" نیست بلکه یک جنگ تمام عیار ترکیبی محسوب می شود، تحقیق و پژوهش است.

دهشیری، گفت: در تعلیق مجازات با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سعی خواهد شد در همان زمینه هایی که مورد ابهام دانشجویان بوده است، زمینه های تحقیقی و پژوهشی ارائه گردد تا گره های ذهنی و ابهامات این نسل آتیه ساز ایران اسلامی باز شود.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.